Aktuality

Nová izolační skla AKUPLUS a AKUTOP ENERGY 72/38 – síla protisluneční ochrany a tepelné izolace

Do naší nabídky zařazujeme novou nízkoemisivní vrstvu ENERGY 72/38 (výrobek AGC). Nová sklovina se vyznačuje sníženým prostupem tepla od slunce (g) a zároveň  vylepšenými vlastnostmi v prostupu světla (Lt).  Tím si zachovává výrazně neutrální vzhled. Toto zasklení je přímo ideální do rezidenčních staveb, kde je díky velkým proskleným plochám požadavek investora na snížené solární zisky (menší přehřívání budov od slunce, hodnota „g“) a zároveň se klade důraz na dostatečný prostup světla.

Bližší informace a technická data najdete v informačním letáku :  Informační leták (PDF)

 

AKUTERM přijme řidiče LKW (publikováno 2023)

AKUTERM SKLO a.s. hledá a přijme do svého týmu pro rozvoz izolačních skel k našim zákazníkům řidiče nákladního vozu do 15t. Požadujeme oprávnění C+E, profesní kartu řidiče, kartu do tachografu a platné psychotesty. Nabízíme plat 25000-29000 KČ, příspěvek na penzijní připojištění, stravenky. Nástup možný ihned. Pravidelné a nenáročné cesty po ČR.

Informace: p.Němec, nemec@akuterm.cz  , tel: 602 125 546 .

 

Nové protisluneční sklo COOL-LITE SKN 183

Nejnovější inovativní sklo s povlakem od společnosti Saint-Gobain nabízí nejvyšší možnou světelnou propustnost mezi protislunečními skly :    COOL- LITE® až 75 %* . V kombinaci s nízkým solárním faktorem 40 %, vysokou selektivitou 1,88 a neutrálním vzhledem je ideálním produktem pro fasády i okna komerčních prostor ale i obytných budov. Tedy všude, kde je nezbytný přístup velkého množství denního světla bez jakýchkoli kompromisů.  Informační leták (PDF)

Nové nízkoemisivní sklo ECLAZ® pro izolační skla

Značkou ECLAZ® prezentuje skupina Saint-Gobain Building Glass Europe zcela moderní generaci izolačních skel. Díky nově vyvinuté technologii nanášení povlaků, spojují skla vynikající vlastnosti tepelné ochrany, resp. izolační vlastnosti s velmi vysokou propustností denního světla. Více se dozvíte z článku AKUTERM ECLAZ.pdf, kterým se budeme prezentovat v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH 2017 Praha ve Stavebních a Investorských Novinách.

Naše izolační skla jsou schválená pro stavební trh v USA

Certifikační Program KEY vyžaduje každý stavební prvek, který se používá na stavbách v rámci U.S.A. KEY program je odsouhlasen akreditovanou zkušebnou ANSI a je zaměřený na výrobu izolačních skel. Kontrolují se řídící postupy a probíhá pravidelný roční kontrolní proces přímo u výrobce a testování výrobků. Kontrolní procedury a zkoušky jsou velice podobné certifikačnímu procesu CE pro evropský stavební trh. Osvědčení o kvalitě izolačního skla vyžaduje pravidelné úspěšné zkoušky v souladu s ASTM E 2190 (norma na izolační skla, platná pro USA stavební trh).

Nová pokovená vrstva Planitherm XN ve standardu

V rámci zkvalitnění našich služeb zavádíme do výrobního programu ve standardu extra čiré pokovené sklo PLANITHERM XN od data 01.06.2015. Jedná se o produkt sklářského koncernu Saint Gobain s novou nízkoemisivní vrstvou , který nahradí doposud standardní vrstvu PLANITHERM ULTRA N

Extra čiré sklo ve standardu a nová pokovená vrstva Planitherm XN

V rámci zkvalitnění našich služeb zavádíme do výrobního programu ve standardu extra čiré sklo (značené FLOAT). Jedná se o produkt sklářského koncernu Saint Gobain Glass uváděný pod názvem Planiclear. Nyní veškerá čirá skla jsou nepatrně světlejší, s minimálním zeleným zabarvením. Koncern Saint Gobain přichází také s novou nízkoemisivní vrstvou PLANITHERM XN, který postupně nahradí standardní vrstvu PLANITHERM ULTRA N. V našem výrobním programu dojde k výměně přibližně začátkem roku 2015.

NOVÉ PROHLÁŠENÍ O VLASTNOSTECH STAVEBNÍCH VÝROBKŮ

Dnem 30.6.2013 končí platnost zákona č. 22/1997 Sb., nařízení vlády č. 190/2002 Sb. a směrnice pro stavební výrobky CPD. Tyto legislativní předpisy budou od 1.7.2013 nahrazeny: zákonem č. 100/2013 Sb. a nařízením Evropského Parlamentu a Rady č.305/2011 (CPR) Stávající protokoly a certifikáty vydané podle CPD zůstávají v platnosti i po 1.7.2013. Hlavní změnou je, že ES-Prohlášení o shodě musí být od 1.7.2013 nahrazeno Prohlášením o vlastnostech Toto prohlášení může být v elektronické podobě na webu, ale na požádání zákazníka musí být vytištěno. Označení CE musí být viditelně, čitelně a nesmazatelně připojeno ke stavebnímu výrobku nebo k jeho štítku. Pokud to vzhledem k povaze výrobku není možné nebo odůvodněné, připojí se k obalu nebo k průvodní dokumentaci.